Ysit Kisakeskuksessa 29.5.

Kaikki yhdeksäsluokkalaiset viettävät koulupäivän Pohjan Kisakeskuksessa maanantaina 29.5.2017. Lähtö tapahtuu koululta busseilla klo 9.00 ja koululla olemme viimeistään 14.00. KISIS-päivä on koulupäivä, jolloin koulun säännöt pätevät myös siellä. Koululta saamme eväät mukaan ja tiedossa on myös makkaranpaistoa. Omia eväitä saa toki ottaa mukaan. Tapahtumaan kannattaa ottaa säänmukainen vaatetus: vesiasateella sadevarustusta ja auringonpaahdetta varten ihoa palamiselta suojaavia vaatteita. Melontapisteellä voi joskus vaatteet kastua, joten vaihtovaatteitakin voi halutessaan ottaa mukaan.

Päivän aikana liikutaan luokan kanssa lajitarjonnasta toiseen aikataulun mukaisesti. Lajeina ovat melonta jättikanooteilla, melonta inkkareilla, jousiammunta, seinäkiipeily ja frisbeegolfin tekniikkakoulu. Ohjaajina toimivat Kisakeskuksen opettajat. Luokanvalvoja kulkee ryhmänsä mukana. Ohjelmaa on 10.00-10.50 ja 11.30-13.10. Välissä on ruokatauko.

Lisätietoja saa tarvittaessa luokanvalvojalta.