Etäopetus jatkuu 20.4.2021 asti

Etäopetus jatkuu Karjaan yhteiskoulussa sivistystoimenjohtajan päätöksellä 20.4.2021 asti.

Ruuan jakelu ja nouto 20.4.2021 saakka 

Kouluruoka on viikolla 15 noudettavissa tiistaisin ja keskiviikkoisin ja viikolla 16 maanantaina klo 12-14.30, tai keittiön kanssa sovittuna aikana alla osoitetuista paikoista. Älä tule sisälle, vaan odota ulkona, että ruoka tuodaan sinulle. Ruoka on jäähdytettyä. Maitoa ja näkkileipää ei jaeta.

Tilaa ruokasi kotiasi lähimpänä sijaitsevasta keskuskeittiöstä. Kerro tilauksessa oppilaan nimi ja mahdollinen erikoisruokavalio, jotta me osaamme pakata oikean määrän ruoka-annoksia ja erikoisruokavaliot tulevat huomioiduksi.

Kertokaa tilauksessa arvioitu noutoaika ja milloin voitte ruuan noutaa, jos 12-14.30 ei käy teille.

Tilaukset seuraavasti:

  • Karjaan keskuskeittiö, Torikatu 10 (keittiön ovelta). Oppilaat, joiden kotiosoite on Karjaalla tai Mustiolla, 019 289 3750 tai sähköpostilla karola.bollstrom(a)raseborg.fi. Mustion oppilaat noutavat ruoka-annokset Mustion koulusta, Lindnäsintie 19 (keittiön ovelta)
  • Mariabackan keittiö, Mariavägen 18 (keittiön ovelta). Oppilaat, joiden kotiosoite on Pohja tai Fiskari, 019 289 3319 tai sähköpostilla marja-liisa.tuukkanen(a)raseborg.fi