Opettajat ja henkilökunta

Opetushenkilöstö 2018–2019    

Opettajat

Forma Tuuli                             englanti, ruotsi, 8B LV

Grönqvist Susanne               erityisopetus, S2

Hellsten Saila                          käsityö, matematiikka, terveystieto

Hyytäinen Saara                    erityisluokanopettaja, 9F

Karlsson Marjo                        liikunta, terveystieto

Kemppainen Saara               musiikki

Korpinen Antti                         äidinkieli ja kirjallisuus, historia, taloustaito, 8C LV

Kuokka Elisa                             matematiikka, fysiikka, kemia, 7D LV

Laurinen Aino                          äidinkieli ja kirjallisuus

Ligi Magnus                              erityisluokanopettaja, 7F LV

Lindblad Johanna                  matematiikka, kemia, fysiikka, 7A LV

Lintervo Annika                      kuvataide, sijainen

Loukkalahti Marko                liikunta, terveystieto

Lång Stina                                  erityisluokanopettaja, 8F LV

Martin Fernandes Paula       englanti , ranska, 9B LV

Mehtälä Jyrki                             tekninen työ, terveystieto, 7C

Meretniemi-Peltola Laura    joustava perusopetus JOPO®, kymppiluokka

Morero Micaela                        biologia, maantieto

Niinimäki Erja                           englanti, ruotsi, saksa, 9D LV

Nyman Jaakko                         resurssiopettaja

Outinen Jyrki                            historia, yhteiskuntaoppi

Orava Tiina                                kotitalous, sij.

Parkkonen Jari                        englanti, ruotsi, 8A LV

Pukari Elina                             kuvataide, matematiikka, 8D LV

Rajala Kirsi                                matematiikka, fysiikka, kemia, it, 9A LV

Rantavuori Annele                uskonto

Vepsä Katri                              rehtori, ruotsi

Vuorinen Soili                          vararehtori, biologia, maantieto, 9C LV

Väre Anneli                               kotitalous

Werner Marica                        tekstiilityö, terveystieto, 7B LV

Österlund Hannele               opintojen ohjaus

  

Bergman Jan                            koulunkäyntiavustaja

Gillberg Siv                                koulunkäyntiavustaja / Jopo10-luokka

Huuhtanen Tuula                    koulunkäyntiavustaja

Orava Kristiina                          koulunkäyntiavustaja

Tamminen Minna                    koulunkäyntiavustaja

 

Kanslisti
Sissonen Svetlana
Kiinteistöhuolto
Raaseporin sisäiset palvelut
Siivous – ja ruokahuolto
Fagerholm Carola
Huttunen Paula
Joensuu Kirsti
Lindberg Marita
Lindström Anne
Malmberg Elvi
Koulupsykologi
Sari Sevón
Koulukuraattori
Sari Soininen
Kouluterveydenhoitaja
Möller Minna