Opettajat ja henkilökunta

Opetushenkilöstö 2021–2022    

Anttila Antti                              matematiikka, fysiikka, kemia

Eshetiwy Orvokki                  laaja-alainen erityisopettaja

Forma Tuuli                              englanti, ruotsi, 8D LV

Harjunpää Elina                     äidinkieli, historia, 7B LV

Hietanen Olli                           matematiikka, fysiikka, kemia, 8A LV

Karlsson Marjo                        liikunta, terveystieto

Kemppainen Saara               musiikki

Kukkonen Kaisa                     erityisluokanopettaja, S2, 7F LV

Kuokka Elisa                            matematiikka, fysiikka, kemia, 7D LV

Lappalainen Pauliina          opinto-ohjaaja

Laurinen Aino                          virkavapaalla

Lintervo Annika                      erityisluokanopettaja, JOPO®

Loukkalahti Marko                liikunta, terveystieto

Mehtälä Jyrki                           tekninen työ

Meretniemi Laura                  virkavapaalla

Mustafa Edibe                         islamin uskonto

Niinimäki Erja                         virkavapaalla

Nikamo Vladimir                   ortodoksiuskonto

Nurmio Kirsi                            elämänkatsomustieto

Nyström Katja                        erityisluokanopettaja, 9G LV

Outinen Jyrki                          historia, yhteiskuntaoppi, 9C LV

Orava Kristiina                        kotitalous

Parkkonen Jari                       englanti, ruotsi, 8B LV

Pukari Elina                             kuvataide

Rajala Kirsi                               virkavapaalla

Räsänen Janne                     englanti, ruotsi, saksa, 7A LV

Salomaa Suvi-Sanna          äidinkieli, ilmaisutaito, 8C LV

Seppälä Pauli                         englanti, ruotsi, ranska, saksa, 9B LV

Sirkiä Juhani                          biologia, maantieto, terveystieto, 7C LV

Sjöberg Pia                              erityisluokanopettaja, 9F LV

Talvensalo Tanja                   erityisluokanopettaja, 8F LV

Tapola Virpi                            virkavapaalla

Tervomaa Vilma                   uskonto, elämänkatsomustieto, terveystieto, psykologia, 9A LV

Valkonen Jasmin                  matematiikka, tekstiilityö

Vuorinen Soili                         vararehtori, biologia, maantieto, 9D LV

Väre Anneli                              kotitalous

  

Berg Katja                                 koulunkäynninohjaaja, 8F

Bergman Jan                           koulunkäynninohjaaja

Gillberg Siv                               koulunkäynninohjaaja / Jopo-luokka

Heikkinen Patricia                koulunkäynninohjaaja, 9G

Huuhtanen Tuula                  koulunkäynninohjaaja, 7F

Orava Kristiina                        koulunkäynninohjaaja

Sulka Emmi                             koulunkäynninohjaaja, 9G

Tamminen Minna                  koulunkäynninohjaaja, 9F, it-tuki

Wernér Marica                        koulunkäynninohjaaja

 

Kanslisti
Sissonen Svetlana
Kiinteistöhuolto
Raaseporin sisäiset palvelut
Siivous – ja ruokahuolto
Fagerholm Carola
Huttunen Paula
Joensuu Kirsti
Lindberg Marita
Lindström Anne
Malmberg Elvi
Koulupsykologi
 Sari Sevón
Koulukuraattori
Maija Veskoniemi
Kouluterveydenhoitaja
Möller Minna